MATERIÁLY Z VÝKONOVEJ KERAMIKY

Tesniace krúžky

Vďaka výborným klzným vlastnostiam, vysokej tvrdosti, oteruvzdornosti, chemickej odolnosti sú materiály SiSiC a SSiC výborným riešením pre klzné krúžky v mechanických upchávkach. Životnosťou niekoľkonásobne prekonávajú materiály na bázi grafitu a výborne odolávajú pôsobeniu chemických médií. Určitou nevýhodou SiC materiálov v tejto aplikácií je nízká výdrž pri výpadku mazania. Vďaka jedinečnej technológii je možné dodávať klzné krúžky až do priemeru 850 mm z jedného kusu.

Trysky

Vďaka vysokej odolnosti voči oteru, erózií a chemickej odolnosti, sú keramické trysky stále častejšie nasadzované tam, kde ostatné materiály vykazujú nízku životnosť. Typickým príkladom sú rozprašovacie trysky požívané v chemickom priemysle alebo v odsirovacích jednotkách uholných energetických zdrojov.Horáky

Vysoká teplotná odolnosť (1350 resp. 1500 st.) umožňuje aplikáciu vyspelej keramiky do horákov - ako koncovky.


Klzné ložiská

Vďaka výborným tribologickým vlastnostiam sú SiC materiály veľmi vhodné pre klzné ložiska.


Triediaca a mlecia technika

Triediace kolesá zaťažené abráziou, vďaka vlastnostiam karbidu kremíku, dosahujú výborných výsledkov.


Armatury

Do náročných podmienok chemickej výroby, energetiky, zpracovánia rúd, papierenskej výroby sú dodáváné keramické gulové ventily, časti potrubý, vložky do namáhaných potrubných častí.

Pracovné časti čerpadiel

o vretená
o lopatkové kolesá


Špeciálne výrobky

Vo všetkých strojárenských oblastiach je možné výhodne aplikovať keramické prvky, ktoré zvýšia životnosť zariadení, prípadne úplne nahradí klasické materiály v náročných podmienkách s kombináciou zátaže (teplota, korózia, oter, erózia ..).Copyright © by Armont, spol. s r.o.. All rights reserved.
Created by dEgart 2007. XHTML | CSS